.
..~ WSTĄP DO 11 MAŁOPOLSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ im. gen. bryg. Leopolda OKULICKIEGO, ps. „Niedźwiadek” ul. Krakowska 2, 30-901 Kraków Rząska,
tel. 261-133-203

sobota

Tak zamordowano gen Leoplda Okulickiego


Egzekucja NKWD na polskim żołnierzu w filmie KATYŃ
Z tej broni NKWD zamordowało generała Leopolda Okulickiego.
Rewolwer Nagant wz. 1895 używany podczas wyroków śmierci przez NKWD na więźniach ZSRR
Pistolet Mauser C96 używany podczas wyroków śmierci przez NKWD na więźniach ZSRR
Pistolet TT używany podczas wyroków śmierci przez NKWD na więźniach ZSRR

Pistolet Walther P38 używany podczas wyroków śmierci przez NKWD na więźniach ZSRR
Sfingowane na potrzeby NKWD zaświadczenie lekarskie o operacji i śmierci gen. L. Okulickiego z 24 grudnia 1946 r. Napisano w nim „...24 grudnia 1946 r. stan gwałtownie się pogorszył. Nastąpił gwałtowny spadek pracy serca
W toku prowadzonego śledztwa prokuratorzy w teczce osobowej gen. Leopolda Okulickiego odnaleźli m.in. że zmarł 24 grudnia 1946 r. o godz. 13.15.  na skutek porażenia serca na podłożu zatrucia w związku z rozległym zapętleniem dolnego odcinka jelita cienkiego. 28 grudnia 1946 r. wydano na piśmie zezwolenie na kremację zwłok pokrzywdzonego.

Zmanipulowana teczka osobowa informująca o śmierci gen. Okulickiego jakoby śmierć nastąpiła w wyniku porażenia serca to standardowa oficjalna procedura wobec więźniów NKWD.
Wysyłana taka informacja do rodzin w czasach ZSRR, które interesowały się losami swoich bliskich.
Po 1989 ich ciała odnajdowano w mogiłach zbiorowych na terenie ZSRR z przestrzeloną czaszką, śmierć następowała natychmiast.
Naprawdę generał Okulicki został zamordowany strzałem w tył głowy ''Metoda Katyńska'', metoda wyroków śmierci NKWD na więźniach ZSRR.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Po 1945 roku - Katyń trwał dalej. Generał Leopold Okulicki podzielił los oficerów z Katynia, Kozielska, Miednoje. To morderstwo, uprowadzenie, poniżenie jest straszne i czas nic tu nie zmieni.